Komunikatory

Komunikatory to programy, które pozwalają nam rozmawiać z innymi użytkownikami komputerów na całym świecie. Odległość w kilometrach nie stanowi żadnej bariery.
Jest wiele rozmaitych komunikatorów:
- ICQ
- Jabber
- Tlen
- Skype
- Gadu gadu
Niektóre pozwalają nam na rozmowę „pisaną” za pomocą klawiatury, inne przy użyciu słuchawek i mikrofonu na rozmowę „głosową”.
Aby używać takiego programu, należy go zainstalować i zgodnie ze wskazówkami założyć konto (trzeba baczną uwagę zwrócić na hasło, które wymyślimy i nie zapomnieć go).
Najbardziej znany program do rozmów głosowych to Skype.
Instrukcje na stronie Skype
Wystarczy wejść na stronę www.skype.com i pobrać program, są tam także wszystkie potrzebne instrukcje po polsku. Skype umożliwia „czat” pisany, darmowe rozmowy z innymi użytkownikami programu przez mikrofon. Można również używać kamery internetowej do wideo-rozmowy.
Za niewielką opłatą można dzwonić na telefony stacjonarne i komórkowe na całym świecie, a także wysyłać smsy.
Informacje na stronie Gadu Gadu
Podobnie komunikator Gadu Gadu – wystarczy wejść na stronę www.gadu-gadu.pl i zainstalować program. Znajdziemy tam również potrzebne informacje. Popularny w Polsce komunikator umożliwia czat, ale również rozmowy głosowe. Oryginalny program jest tylko na system Windows i ma jedna wadę, okienka programu wyświetlają wiele denerwujących reklam.

  • autor: W. Trąmpczyński
  • Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolenie podstawowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

    Dodaj komentarz