Strony internetowe

Internet oferuje wiele rozmaitych usług. Jedną z podstawowych są strony internetowe. Oglądamy i czytamy je za pomocą przeglądarki internetowej. W Windows 7 po instalacji systemu musimy wybrać, jakiej przeglądarki chcemy używać. Jest ich wiele. Te najbardziej znane to:
- Internet Explorer
- Firefox
- Google Chrome
- Safari
Aby obejrzeć jakąś stronę internetową, musimy wpisać jej adres w pasku adresu przeglądarki.
Strona www.tuchomie.pl
Jeżeli nie znamy adresu, ale wiemy czego szukamy, to możemy użyć wyszukiwarki. Najpopularniejszą jest obecnie wyszukiwarka Google. W pole wyszukiwania wpisujemy wyraz lub wyrazy poszukiwane i czekamy na wyniki wyszukiwania.
Okno wyszukiwarki Google
Firma Google jest jedną z największych firm internetowych i dostarcza bardzo wielu różnych usług. Jedną z nich są mapy i zdjęcia satelitarne pod adresem maps.google.pl
Zdjęcie satelitarne Tuchomia
W internecie są miliony rozmaitych stron, niektóre z nich są bardzo rozbudowane i stanowią pewnego rodzaju „bramę” pozwalającą na korzystanie z rozmaitych informacji – nazywamy je portalami.
Poniżej najbardziej przydatne adresy:
http://pl.wikipedia.org – Wolna internetowa Encyklopedia
http://www.wp.pl – Jeden z najstarszych polskich portali „Wirtualna Polska”
http://allegro.pl – Portal aukcyjny
http://www.gazeta.pl – Strona „Gazety Wyborczej”
http://www.sejm.gov.pl – Strona Sejmu
http://www.tuchomie.pl – Strona urzędu Gminy w Tuchomiu
Strony internetowe umieszczone są na specjalnych komputerach zwanych serwerami, które są włączone bez przerwy i zawsze dostępne w internecie. Serwer musi mieć specjalne oprogramowanie, żeby mógł pełnić swoją funkcję.

  • autor: W. Trąmpczyński
  • Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkolenie podstawowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

    Dodaj komentarz