USB

USB to skrót od Universal Serial Bus, czyli Uniwersalna Magistrala Szeregowa. Jest to szybki interfejs do podłączania różnych urządzeń.
Gniazdo i wtyk USB
Komputer ma zwykle kilka gniazd USB. Część jest z tyłu obudowy. Należy tam podłączyć urządzenia, które będą już na stałe. Może to być drukarka, skaner, czasem karta radiowa, czy modem Neostrady. Są też gniazda USB z przodu obudowy zwykle osłonięte plastikową klapką. Tam łatwiej podłączyć te urządzenia, które podłączamy tylko w razie potrzeby. Może to być aparat cyfrowy, kamera, telefon komórkowy, czytnik kart pamięci lub pendrive.
Obecnie często korzystamy z przenośnej pamięci flash zwanej pendrive. Są to dyski z pamięcią flash o pojemności od 1 do nawet kilkunastu GB. Nadają się do kopiowania danych z komputera na komputer. Używamy ich dziś tak, jak kiedyś używano dyskietek.
Przenośny dysk flash
Pendrive podłączamy do gniazda USB. Wyciągając go z gniazda należy użyć opcji „bezpiecznego usuwania sprzętu”, dotyczy to wszystkich urządzeń USB z zapisywalną pamięcią.
Bezpieczne usuwanie sprzętu

  • autor: W. Trąmpczyński
  • Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje o sprzęcie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

    Dodaj komentarz